Vyberte stránku

Ahoj kamarádi!

Musím se přiznat, že po událostech posledních dní mi od Vás přišlo strašně moc zpráv, doslova jste mě těmi zprávami zasypali, vůbec jsem to nestíhal číst…Ty zprávy byly ve skutečnosti dvě, jednu jsem si poslal sám a druhou mi poslala moje přítelkyně, ale i tak mi to nedá nereagovat na to, co se kolem nás poslední dobou děje.

Když jsem si poprvé letos přečetl o výkalech v bazénu v Brné , snažil jsem se pro tento čin najít pochopení a pořád jsem si říkal, že se to stát může. Ovšem potom, co místní menšina pojala letošní léto jako mistrovství světa ve sraní do bazénu se nám z toho stal takový menší nešvar. Od absolventů Harwardu či Oxfordu a od majitelů nejprestižnějších světových značek jako je Lůj Vitón či Durex bych očekával, že umí zkrotit a ovládat svůj svěrač, ale asi jsem se mýlil.

Další milník letošního léta se odehrával na místě, kde ještě do nedávna byl svět v pořádku – v Globusu. Zde byla během několika málo dní nahlášena 4 x bomba, což pochopitelně zmobilizovalo všechny složky IZS.  A světe div se! Potom, co byl pachatel dopaden, zjistilo se, že za těmito telefonáty stojí další člen ústecké menšiny, nejspíš jeden z neúspěšných kandidátů na mistrovství světa ve sraní do bazénu. Doufáme, že o Tebe bude patřičně postaráno a další telefonáty budou již jen domů z rekreace.

Nyní trochu poposkočíme a přesuneme se až do doby pár dní zpátky. Na sever Čech zavítala teknopárty (nikoliv techno, jak jsem byl upozorněn!). Po prvotních peripetiích s místem, kde párty proběhne, se účastníci usídlili nad areálem Baumaxu a bývalého Tesca, kde se cca od pátku do neděle odehrávaly nekončící taneční i netaneční orgie. Přesto, že tato hudba není úplně můj šálek kávy, účastníkům a organizátorům jsem neskutečně fandil, obzvlášť potom, co jsem si ve všech možných skupinkách na FB a diskuzních fórech četl jeden ubrečený příspěvek za druhým, jak jim celá akce vadí, že se nedá spát apod. Jasně se zde ukázalo, co tu žije za lidi. Parta buranů, která se není schopna přizpůsobit absolutně ničemu. Každý věděl, že akce po víkendu končí a pravděpodobně zde již nikdy podobná akce nebude, ale přesto brečeli všichni, ale není se čemu divit, vždyť ona parta mladých lidí pařící na louce za městem je velká hrozba! Během probíhající teknopárty se ještě na nebi událo zatmění měsíce, což přilákalo mnoho zvědavců a také amatérských fotografů. Z tohoto důvodu jsme mohli v našich skupinkách sledovat méně zdařilé fotografie, takové ty, kde je jen tma a na čočce je nějaké smítko – říkejme tomu zatmění měsíce až po ty zdařilejší. Výhoda toho, že sem každý jouda přidal svůj úlovek měsíce byla, že i lidé bez oken měli možnost vidět, co je na nebi. Za to jim já, jakožto mluvčí sdružení lidí bez oken, neskutečně děkuji!

Na závěr bych dodal ještě pár poznatků týkajících se této doby.

  • Pokud si koupíš drahý foťák, neznamená to, že jsi kvalitní fotograf! A nezmění se to ani když si to budeš hodně myslet!
  • Někteří už to stihli zjistit, venku je opravdu velké teplo a sucho, proto není nutné každou hodinu přidávat fotku vyschlého koryta Labe. Voda zase bude, nemusíte se bát!
  • Zdravím Terezu, věrnou fanynku!
  • Už jsem na to myslím kdysi upozorňoval, ale na dovolenou odletíte pravděpodobně i bez toho, abyste vyfotili letiště a dali to na Instagram!
  • Spodní prádlo se tomu říká proto, že je ve spodu, pod něčím, tedy není vhodné nosit ho jen tak. K tomuto postu mne donutil příspěvek, kde je na fotce starší pán, čekající ve frontě na kabanos v Kauflandu, který na sobě má jen sandálky a k tomu trencle zaříznuté až k zásuvce kávovaru. I z tohoto důvodu v příštím čísle bude takové menší módní okénko.

 

Tak zdar párci a zase příště!

Slunce v duši!

#RomanTik #zpravodajustecaka